Варненският баскетболен клуб Шоутайм спечели двубоя си от втория кръг от

...

Победа за Шоутайм над Шумен

Варненският баскетболен клуб Шоутайм завоюва дуела си от втория кръг от ББЛ А група, район " Изток " против Шумен пред цялостни трибунив залата на Икономвическия университет.

Срещата стартира мощно за " Шоутайм ", като още в първите минути си личеше множеството опит и класа в тима от Варна - 27:18 в първата част. Шумен изравни играта през втората част, само че все пак се отдръпна на почивката с пасив от 13 точик -  36:49.

Мачът продължи по същия метод и през второто полувреме. Галин Стоянов-Патрика ротираше целия си състав и Шоутайм продължаваше да натрупа преднина. Мачът приключи при резултат 92:66.

Най- потребен за " Шоутайм " беше Станислав Цонков - 23 точки, 3 битки и 2 асистенции. Още трима играчи приключиха с двуцифрен резултат - Анди Франсис(14т), Красимир Димитров (10 точки, 6 битки, 4 асист) и Стоян Чешмеджиев (10 точки, 10 борби). Интересен е обстоятелството, че всички състезатели на " Шоутайм " означиха точки в срещата.

Дебют за варненци направи Марин Попски. Той е роден през 1995 година в Троян и се е състезавал за тимовете " Чавдар ", " Балкан " и " Делфин ". Първи минути за този сезон изигра и Анди Франсис, който предишния сезон се състезава в чужбина, а след това лекува остаряла контузия.
За Шумен над всички беше Окан Хасанов - 16 точки, 7 битки и 5 асистенции, а Веселин Байчев се отличи с " дабъл дабъл " - 12 точки и 10 битки.

Следващят мач на " Шоутайм " е домакинство на Черно море Викудха, Шумен гостува на " Ънстопабъл ".
Източник: petel.bg